Dornova metoda - psi

 

Základní a nejdůležitější význam Dornovy metody je navrácení kloubů a obratlů do fyziologické polohy. Je to jemná manuální terapie prováděná v dynamice svalového aparátu - toto se děje volným a přiorzeným pohybem za aktivní účasti pacienta. Pohybem se obchází svalová ochrana, zaměstnané svaly umožní volnou manipulaci s klouby i obratli a zároveň dochází i k uvolnění blokád ve tkáních. Navrácením kostí na své fyziologické místo se vyrovnává celková statika i dynamika organismu.

Dornova metoda je jednoduchá, efektivní a rychlá možnost jak nastolit rovnováhu organismu. Je třeba si však uvědomit, že organismus potřebuje čas, aby se s novým vzorcem svého fungování vyrovnal a naučil se opět správně pracovat, Toto může trvat i někoik dnů po terapii a proto je třeba trpělivot.

 

Dornova metoda je vhodná

-pro psy ve sportovním zatížení

-pro psy po operacích a velkých úrazech

-pro štěňata

-pro psy v domácím prostředí 

-pro psy z množíren a útulků

 

Kontraindikace

- vysoká teplota                                                     - zlomeniny kostí

- porušená kůže                                                    - nervové poruchy, onemocnění CNS

- akutní zánětlivé stavy                                          - aktuní revmatický stav

- zhmoždění a narušení svalu                                 - březost ( pouze akutní stavy)

- akutní virová a infekční onemocnění                     - spondyloza 4 a 5 stupeň

- rakovina                                                             - úraz

 

Nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda řešit

Nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, rotace a propady obratlů, posuny křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti, ztuhlost těla a další kombinované problémy kosterního aparátu. Dornova metoda navozuje nejen balanci v pevné složce organismu, ale také významně ovlivňuje psychiku zvířete. kdy po fyzické úlevně nastává i úleva psychická

 

Ošetření 

trvá zhruba hodinu, není vhodné zvíře více zatěžovat. Po první terapii následuje kontrola, časové rozmezí určí terapeut dle potřeby. Pokud se podaří vrátit opěrný aparát do správné polohy a nastane úleva, další návštěvy jsou už preventivní. Četnost ošetření závisí na aktivitě a zatížení zvířete a především na majiteli, kdy se rozhodne podle aktuálního stavu zvířete pro další terapii. Pokud je zdravotní stav a projev zvířete v pořádku, doporučujeme preventivní ošetření 1-2x ročně.

 

Spolupráce s veterinárními lékaři 

 

 

 !!! v rámci chovatelského servisu mají naši odchovanci ošetření zdarma !!!

 

podrobné informace o DM naleznete zde

 

Fotogalerie: Dornova metoda - zvířata

Záznamy: 1 - 2 ze 2